Říjen 2016

o MHD

12. října 2016 v 17:10 | ir4uma |  Ve městě
V různých městech v Rusku MHD funguje trochu jinák. Proto napišu převažně o MHD v Jekatěrinburgu.
V Jekaterinburgu jsou busy, tramvaje, trolejbusy a metro. A začneme tím metrem.
Metro bylo zprovozněno v roce 1991 a mělo tři stanici, pak dlohou dobu šest stanic a nakonec v roce 2012 byla zprovozněna 9. stanice metra. Stanice se tradičně obkladaly kamenem (převažně žulou).

Úvodem

11. října 2016 v 14:53
Rusko je taková obrovská zem, co se jen tak na globu neztratí. Vůči Česku leží relativně blizko a zaroveň je tak daleko. Každý o Rusku ví něco svého. Na internetu se množí různé članky o teto zemi a to většinou od autorů, co tam nikdy nebyli. Něco je v těch člancích pravdivého, jsou tam i nesmysly. Podle mě však uplná pravda neexistuje, každá myšlenka je jen osobním názorem. A tak napišu svůj vlastní názor.
Samozřejmě bude zaujatý. Všechno o čem napišu těžím ze svého života, někdo jiný by to zažil jinak. A pravě v tom je rozmanitost života.
Tenhle blog není chvala Rusku, o to nestojím. Není to porovnání za účelem ponižování. Snad nebudu ani hodnotit udalosti či zavedené tradice. Budu se snažit ukázat zlomek života v Rusku od 90. let minulého století po současnost, abyste mohli vytvořit svůj názor na stát a lidí, co v něm bydlí.